Meble warsztatowe
Solidność i wytrzymałość - to najważniejsze cechy, którymi powinny wyróżniać się profesjonalne meble warsztatowe. Stoły robocze są ciężkie i stabilne. Blat pokryty sklejką, zabezpieczony kątownikiem. Pod blatem praktyczne szuflady i szafki zamykane na kluczyk. W ofercie również szafy metalowe narzędziowe, wózki warsztatowe, tablice i akcesoria. To wyposażenie odpowiednie dla każdego pomieszczenia roboczego, w tym małego zakładu produkcyjno-usługowego. Zastosowanie najwyższej jakości materiałów pozwala uzyskać niezawodną funkcjonalność. A jeśli w Twojej firmiw, oprócz warsztatu jest także archiwum, zobacz rozwiązanie: regały jezdne do archiwum.
Meble metalowe do warsztatu
Meble do warsztatu powinny być nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim trwałe i bezpieczne w użytkowaniu. Muszą być odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz szkodliwe działanie różnych czynników, np. chemii budowlanej. Nierzadko są one narażone na wysokie obciążenia, zwłaszcza w przypadku stołów warsztatowych, co sprawia, że pożądanym parametrem jest również podwyższona nośność.
Z tego względu dobrym wyborem są meble metalowe warsztatowe, które mogą spełniać wszystkie powyższe wymogi. Wykonywane są ze stali nierdzewnej lub malowanej proszkowo, co chroni je przed powstawaniem korozji. Dzięki temu stanowią opłacalną, wieloletnią inwestycję.
Meble przemysłowe, warsztatowe – rodzaje
Meble do warsztatów mogą odpowiadać na zróżnicowane potrzeby użytkowników. To m.in.
- szafy narzędziowe, wykorzystywane m.in. w warsztatach samochodowych, stolarskich, które dzięki swojej różnorodności, umożliwiają przechowywanie narzędzi zarówno o małych, jak i dużych gabarytach;
- wózki warsztatowe, które wyróżniają się przede wszystkim mobilnością; są odpowiednie do małych, nieustawnych pomieszczeń, sprawdzą się również w halach produkcyjnych;
- stoły warsztatowe umożliwiające majsterkowanie oraz uporządkowanie najważniejszych narzędzi;
- tablice do warsztatu, które często stosuje się jako meble do warsztatu samochodowego, ponieważ dzięki perforowanej powierzchni pozwalają na dowolne zawieszenie na ścianie drobnych narzędzi;
- szafy na komputer chroniące sprzęt elektroniczny przed pyłem, wilgocią i wstrząsami; jednocześnie, dzięki specjalnym otworom wentylacyjnym nie trzeba martwić się o to, że komputer ulegnie przegrzaniu.
Jak wybrać meble warsztatowe?
Wybierając meble do warsztatów, należy w pierwszej kolejności zastanowić się, do czego będą wykorzystywane – do przechowywania dużych narzędzi, czy raczej małych akcesoriów? Dostęp do nich powinien być szybki (zawieszki, otwarte półki), czy nie ma to znaczenia? A może ważniejsze jest łatwe porządkowanie zawartości, co umożliwiają np. szuflady? Pod uwagę należy wziąć charakter działalności.
Na tej podstawie można ocenić, jaki rodzaj mebli warsztatowych sprawdzi się w konkretnym przypadku. Zamiast uniwersalnych modeli, wykonanych z płyty meblowej lub drewna, najlepiej stawiać na wersje metalowe. Są one trwałe, odporne na uszkodzenia i łatwe w czyszczeniu. Nie trzeba martwić się o to, że iskry generowane np. podczas spawania, spowodują pożar. Ponadto takie meble są ciężkie oraz solidne, nie przewrócą się przypadkiem.
Oprócz tego meble warsztatowe mogą posiadać zamykane półki lub szuflady. Dzięki temu można chronić cenne narzędzia przed kradzieżą, nieuprawionym dostępem.
Na koniec należy dokładnie zmierzyć pomieszczenie i na tej podstawie dobrać meble o optymalnych wymiarach, zwłaszcza pod kątem szerokości.
Meble warsztatowe – Śląsk
Sprzedażą mebli warsztatowych w śląskim zajmuje się Silesia Meble. Zróżnicowana oferta, a także profesjonalne doradztwo sprawiają, że każda osoba zajmująca się prowadzeniem warsztatu, hali przemysłowej czy innego obiektu o podobnych charakterze, znajdzie odpowiednie wyposażenie.