Systemy regałów przesynych dedykowane są rownież muzeom, archiwom, galeriom sztuk oraz prywatnym Klientom, pasjonatom sztuki wizualnej. Regały jezdne na obrazy służą przede wszystkim bezpiecznemu przechowywaniu dzieł sztuki. Jednocześnie pozwalają na sprawną organizację archiwum. Konstrukcja mebli umożliwia przechowywanie dzieł o różnych wymiarach – zarówno obrazy standardowe, jak i niestandardowe będą mogły być w odpowiedni sposób zabezpieczone.

Wygoda i funkcjonalność regałów na obrazy

Nowoczesne regały przesuwne, przystosowane do przechowywania obrazów, umieszczane są na specjalnych szynach. Torowiska montuje się w pomieszczeniu, które pełni rolę archiwum. Instalacja szyn może być:

  •     nawierzchniowa – szyny montuje się na powierzchni podłogi (dodatkowo montowane są ocynkowane najazdy),
  •     nawierzchniowa z płytą – torowiska instalowane są na powierzchni posadzki, wyrównanie nawierzchni wykonuje się płytą wiórową,
  •     wpuszczone w podłogę.

Regały przesuwne na obrazy to bezpieczeństwo dla dzieł sztuki

Zadbaliśmy także i o to, by korzystanie z regałów jezdnych było w pełni wygodne i bezpieczne dla użytkowników. Dlatego też każdy moduł systemu wyposażony został w specjalną blokadę, dzięki której zredukowane zostaje ryzyko samoczynnego przemieszczenia się danego modułu po torowisku.

Meble, które Państwu proponujemy, wykonywane są z blachy, która wykazuje się wyjątkową odpornością względem intensywnego użytkowania systemu. Ponadto – konstrukcje poszczególnych modułów zostały przygotowane w taki sposób, aby umożliwiały korzystną dla obrazów cyrkulację powietrza i stwarzały dla nich optymalne warunki do przechowywania w archiwum.

Zobacz galerię

Zobacz przykładowe realizacje regałów na obrazy:

Jak działają regały przesuwne?

Regały przesuwne to jedno z coraz chętniej wybieranych rozwiązań, umożliwiających optymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej, co skutkuje oszczędnością miejsca wynoszącą nawet do 80%. Jak działają?

Poszczególne regały (moduły), montowane są na prowadnicach, które pozwalają na poruszanie się ich w jednej płaszczyźnie po torowisku znajdującym się w lub na podłodze. Dzięki temu tworzą ściśle przylegający do siebie ciąg mebli, pomiędzy którymi nie znajdują się żadne przerwy. Można jednak tworzyć korytarze o dowolnej szerokości, aby zapewnić dostęp do poszczególnych półek. Aby to zrobić, wystarczy przesunąć moduły za pomocą napędu korbowego lub elektrycznego, w który wyposażony jest każdy regał.

Regały przesuwne jezdne na obrazy

Regały jezdne, dzięki temu, że mogą być dowolnie zaprojektowane, pozwalają na efektywne przechowywanie różnego typu dokumentów. I jedną z możliwości jest składowanie obrazów. Tego typu meble charakteryzują się tym, że posiadają szereg niskich, ale za to długich i głębokich półek, umożliwiających umieszczenie w nich obrazu. Jednocześnie regały przesuwne wykonane są z wytrzymałej, odpornej na uszkodzenia mechaniczne blachy, co sprawia, że chronią obrazy przed przypadkowym zniszczeniem. Ich dodatkową zaletą jest również to, że ze względu na cenny towar, najczęściej poszczególne segmenty regałów są zamykane na klucz. Można ten sposób zabezpieczyć cenne dzieła sztuki przed kradzieżą.

Regały jezdne na zamówienie

Regały jezdne na obrazy można dopasowywać do swoich potrzeb. Składając indywidualne zamówienie, określa się nie tylko rodzaj torowiska i napędu, ale również szerokość i głębokość regałów, wymiary całego ciągu mebli. Niezależnie od tego, jak duże jest pomieszczenie, można je zagospodarować w taki sposób, aby zaoszczędzić jak największą ilość miejsca. A czy jest sposób na to, aby efektywnie przechowywać obrazy o różnych wymiarach?

Oczywiście – na etapie projektowania całego systemu, można dopasować szerokość półek w ramach konkretnych mebli. Przykładowo, jeden regał może być wyposażony w kilka rodzajów szuflad, o różnych szerokościach. Ważne jest jedynie, aby dokładnie przemyśleć, jak zróżnicowana jest kolekcja obrazów.

Gdzie wykorzystywane są regały na obrazy?

Regały jezdne na obrazy najczęściej wykorzystywane są w muzeach, archiwach oraz w galeriach sztuk. Z jednej strony zabezpieczają kolekcję, a z drugiej pozwalają zaoszczędzić miejsce podczas przechowywania obrazów, które aktualnie nie są wystawiane. Korzystają z nich także prywatni kolekcjonerzy, pasjonaci, mający ograniczoną przestrzeń na składowanie dzieł sztuki.

Serwis regałów jezdnych

Regały przesuwne w większości przypadków wyposażone są w napęd korbowy, który charakteryzuje się niską awaryjnością. Jednak, aby cały mechnizm był sprawny przez wiele lat, nie zacinał się, należy wykonywać regularne przeglądy. Dlatego, zamawiając regały jezdne, warto od razu zdecydować się na usługi serwisowe regałów. Zapewnia to m.in. producent regałów przesuwnych Silesia MEBLE, który bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu, może zaoferować zarówno naprawę, jak i utrzymanie całego systemu.