Regały przesuwne (jezdne)

Przykładowy schemat rozmieszczenia regałów przesuwnych Silesia Storage w archiwum

regaly

Mamy przyjemność przedstawić Państwu regały jezdne Silesia Storage, umożliwiające najbardziej ekonomiczne wykorzystanie wnętrz przeznaczonych do bezpiecznego przechowywania dokumentacji różnego typu. Przemieszczanie ich sprawia, że maksymalnie zmniejszamy zajmowaną przez nie przestrzeń, pozostawiając jedno - w danej chwili potrzebne - przejście między nimi. W rezultacie, stosując regały przesuwne Silesia Meble, odzyskać możemy w pomieszczeniu aż 80% miejsca, które zajmowałyby szafy tradycyjne.

Do niewątpliwych zalet tych produktów należy łatwość obsługi, którą zawdzięczamy specjalnemu, funkcjonalnemu torowisku nawierzchniowemu lub umiejscowionemu w posadzce. Ponadto regały przesuwne do archiwum są w pełni bezpieczne, posiadają ochronę przed przypadkowym przesuwem, a także blokadę, zapewniającą zamkniecie całego ciągu. Poszczególne parametry zależą od preferencji zamawiającego.

Opis techniczny regałów przesuwnych

Opis schematu:

Lc - długość regału (do 12000 mm)
H - wysokość (do 4500 mm)
L - długość półki (900-1200 mm)
s - głębokość półki (200-600 mm)
Q - nośność półki (80 kg/mb)
b - grubość półki (30 mm)
h - odstęp między poziomami regulowany zaczepami co 20 mm.

Schemat rodzaju szyn do regałów przesuwnych

tory regałów przesuwnych

Dane techniczne regałów przesuwnych
 

PARAMETR OPIS
Regał
Długość regału Lc [mm] 12000
Wysokość regału H [mm] do 4500mm
Długość półki 900-1100
Głębokość półki s [mm] 200-600
Nośnośc półki Q [kg/mb] 80 kg/mb
Grubość półki b [mm] 30 mm
Odstęp między poziomami półkowymi h [mm] regulowany zaczepami co 20 mm
Ściany działowe A pełne/stężenia działowe
Korba [kg] siła przesunięcia około 5
Napęd łańcuchowy za pomocą korby z wbudowanym zamkiem i blokadą
Panel przedni element maskujący mechanizm napędowy
Wymagana nośność stropu [kg/m2] w zależności od wielkości i rozmieszczenia regałów
Torowisko
Długość toru dostosowana do wymiarów pomieszczenia
Rodzaj torowiska
Stalowe ocynkowanie - wersja I z najazdami obustronnymi
Stalowe ocynkowanie - wersja II podłoga własna regałów (płyta wiórowa laminowana ułożona swobodnie między torowiskami)
Stalowe ocynkowanie - wersja II wpuszczane w podłoże

Nasze realizacje regałów przesuwnych, jezdnych

Szeroka gama regałów jezdnych pozwala je dostosować do własnych potrzeb i preferencji. Ze swej strony zapewnimy w pełni fachowy montaż oferowanych systemów.

Co to są i jak działają regały przesuwne?

Regały jezdne, przesuwne to system mebli, który zamontowany jest na prowadnicach, co umożliwia poruszanie się poszczególnych modułów (regałów) po specjalnie zaprojektowanym torowisku. Czym to się różni od tradycyjnych rozwiązań?

Jeśli w archiwum, magazynie składowane są klasyczne regały, trzeba uwzględnić pomiędzy nimi korytarze, po których może swobodnie poruszać się nie tylko człowiek, ale też nierzadko wózek widłowy. Oznacza to, że duża część pomieszczenia jest niezagospodarowana.

System regałów przesuwnych stanowi natomiast ciąg mebli, pomiędzy którymi nie ma przerw, ściśle przylegają do siebie. W sytuacji, gdy konieczny jest dostęp do konkretnego regału, przesuwa się wybrane moduły, aby utworzyć korytarz o pożądanej szerokości. Dzięki temu można znacząco zmniejszyć ilość korytarzy, zapewniając jednocześnie drogę wewnętrzną wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne. W ten sposób optymalizuje się wykorzystanie dostępnej przestrzeni magazynowej i tym samym oszczędza się nie tylko miejsce, ale również pieniądze, które należałoby przeznaczyć na zakup/wynajem kolejnego lokalu.

Regały przesuwne z napędem mechanicznym lub elektrycznym

Przesuwanie regałów jezdnych możliwe jest m.in. dzięki temu, że wyposażone są w napęd, który pozwala na ich sterowanie. Może on być:

  • mechaniczny (korbowy);
  • elektryczny.

Największą popularnością cieszy się regał przesuwny z napędem korbowym. Aby go uaktywnić, wystarczy za pomocą rąk przekręcić korbę znajdującą się na bocznej ścianie mebla. Cały system jest jednocześnie tak zaprojektowany, aby nie wymagało to użycia dużej siły, mechanizm mógł być obsługiwany przez każdego. Zaletą tego rozwiązania jest atrakcyjna cena oraz niska awaryjność.

Regały przesuwne z napędem elektrycznym, zamiast korby, mają na ściance zamontowany ekran, który służy do sterowania poszczególnymi modułami. Nierzadko można to zrobić również zdalnie, przy użyciu pilota. Regały przesuwne elektryczne są jednak droższe i, ze względu na bardziej zaawansowany system, mogą częściej wymagać serwisowania.

Regały przesuwne do archiwum, biblioteki, muzeum. Jakie są rodzaje regałów jezdnych?

Regały przesuwne, jezdne, w zależności od sposobu zaprojektowania półek, mogą mieć nieco inne, bardziej specjalistyczne zastosowanie. Wyróżnia się m.in.:

Regały przesuwne – cena

Regały przesuwne najczęściej wykonywane są na zamówienie, co umożliwia dopasowanie ich do specyficznych wymagań pomieszczenia. Można określić zarówno wymiary regałów przesuwnych, jak i rodzaj oraz rozmieszczenie półek. Klient wybiera m.in. typ torowiska oraz to, jak długi ma być ciąg mebli. Dlatego regały jezdne wyceniane są indywidualnie – jeśli chcesz się dowiedzieć, jaki jest ich koszt, skontaktuj się z nami, a po krótkiej rozmowie przedstawimy Ci wstępną wycenę.

Regały przesuwne – producent

Regały jezdne można zamawiać bezpośrednio u producentów jak Silesia MEBLE. Dzięki temu zyskujesz pewność, że będziesz mieć możliwość ich dowolnego konfigurowania, a także, że zostaną zaprojektowane przez specjalistów mających w tym wieloletnie doświadczenie. Dodatkowo producent regałów przesuwnych zapewnia serwisowanie regałów, co pozwala na utrzymanie ich w dobrym stanie przez wiele lat.